Suundu sisuosa juurde
Juhtum elust enesest

Populaarse spaa klooriõnnetuses said mürgituse 33 inimest

2007. aasta juuli alguses juhtus ebatavaline ja ootamatult raske õnnetus Tallinnas Kalev Spa veekeskuses, milles said mürgituse 33 inimest.

Nagu hiljem selgus, läks südapäeval Tallinnas Kalevi spaas abiruumide puhastustöödel ümber 15liitrine ämber, milles oli umbes 12% kloorilahus. Maja võimas ventilatsioonisüsteem tõmbas klooriauru kaasa ja hetkega levis see üle terve maja. Kloorilõhna oli tunda ka ümbruskonnas.

Põhja-Eesti päästekeskuse pressiesindaja Peeter Randoja rääkis toona Eesti Päevalehele, et isegi paar tilka nii tugevat keemilist ainet on väga ohtlik. Päästjad pidid kasutama hingamis- ja keemiakaitsevahendeid.

Kiirabibrigaadid, demineerimiskeskuse erikeemiatalitus ja neli päästemeeskonda evakueerisid veekeskusest ja samas hoones asuvast hotellist inimesed ning asusid reostust likvideerima. Kiirabi viis arstiabi vajanud spaakülastajad haiglasse, osa kannatanuid läks sinna omal käel. Arstiabi vajas 33 inimest, sealhulgas 18 last. Kaks täiskasvanut ja neli last tuli jätta pikemale haiglaravile.

Kõik hospitaliseeritud olid viibinud basseinis. Kuigi vette kloor ei sattunud, levis see õhu kaudu. Haiglasse viiduid vaevasid ärritusköha ning kriipimistunne kurgus ja silmades. Hingamisteede haigust põdevale inimesele võib selline ärritus olla eluohtlik.

Õnnetuse ajal basseinis vesiaeroobikat teinud naine kommenteeris Õhtulehele, et tundis end halvasti ja köhis juba trenni ajal, kuid pani selle rahmeldamisest tekkinud väsimuse süüks. Poole treeningu pealt jäeti kõik pooleli ja paluti inimestel hoonest lahkuda. Naine tundis, et enesetunne läheb veelgi halvemaks, ta süda puperdas ja raske oli hingata.

Käitumisjuhised kriisiolukordadeks

Siit lehelt leiad praktilisi nõuandeid, kuidas eri kriisideks valmistuda ja neis käituda.

Eesti riik teeb kõik endast oleneva, et kriise vältida ja vajaduse korral neid lahendada. Ometi ei pruugi abi jõuda inimesteni alati piisavalt kiiresti, sest mõni kriis võib puudutada väga paljusid elanikke, kesta päevi ja isegi nädalaid.

Sinu ja su lähedaste heaolu sõltub suurel määral teie enda valmisolekust, kuni elutähtsad teenused taastatakse või abi saabub.

EU logo Eesti lipp
Siseministeerium ja Riigikantselei
Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Rohkem infot | Sain aru